Wypoczynek i rekreacja w Zakopanem

Szlaki turystyczne

Kilka kroków (7 min) od budynku zaczynają się górskie szlaki turystyczne: Droga do Białego, Droga do doliny Strążyskiej, Droga pod Reglami.

Aquapark, termy

Kilka kroków (15 min spacerem) od willi znajduje się Zakopiański Aquapark ze zjeżdżalniami i jacuzzi, w niedalekiej odległości termy w Szaflarach, Białce czy Bukowinie.

Krupówki, nocne życie

Bliskość najpopularniejszej w Zakopanem ulicy Krupówki (3 min) tętniącej życiem do późnych godzin nocnych.

Kolejka na Gubałówkę, Kasprowy Wierch

Pośredniczymy w rezerwacji biletów na Kasprowy Wierch oszczędzając Państwa czas.

Aktywność fizyczna

W niewielkiej odległości od willi (do 5 minut) mogą Państwo aktywnie spędzić czas korzystając boiska do squasha a zimą - lodowiska czy wspaniałych tras narciarskich.

Kulig, ognisko

W celu uatrakcyjnienia Państwa pobytu służymy pomocą w zorganizowaniu imprez integracyjnych (ogniska z kapelą góralską, kuligi itp.).

Poznaj urok
Zakopanego

Zakopane to nie tylko hotele

Zakopane jest miastem o niezwykłym charakterze, malowniczo położonym w podnóża Tatr. To najważniejsza miejscowość Podhala i jest jedną z największych atrakcji turystycznych naszego kraju. Miasto co roku gości setki tysięcy turystów, zwabionych historią, zabytkami, kulturą i występami zespołów folklorystycznych.

W okolicy Zakopanego wytyczono wiele szlaków turystycznych o różnej skali trudności, od tras spacerowych po wspinaczkowe. Gdy spadnie śnieg, Zakopane staje się zimową stolicą Polski. Również wieczorami nie ma czasu na nudę, mnogość restauracji, barów, pubów, klubów, pozwala na bardzo atrakcyjne spędzenie czasu.

Historia Willi Carlton

Willę Carlton wybudowano w 1927 roku. Budynek został zaprojektowany przez znane w Zakopanem biuro architektoniczno-budowlane Franciszka Kopkowicza. W latach międzywojennych Carltonem zarządzała Helena Jadwiga Ehrelichówna. Wówczas było to miejsce, które przyciągało przedstawicieli ówczesnych elit, w szczególności wybitnych artystów. Dość wspomnieć, że Carlton przyjmował Kornela Makuszyńskiego, twórcę TOPR Mariusza Zaruskiego, muzykologa Zdzisława Jachimeckiego, aktorkę filmową Krystynę Ankiewicz i wielu innych znakomitych gości.

Kryształowe szyby w drzwiach, piękne kasetony w salonie, wyjątkowej urody schody projektu Karola Stryjeńskiego, wykonane przez rzeźbiarza Antoniego Kenara, tworzą niezapomniany klimat. Do dzisiejszego dnia budynek ten urzeka swymi wnętrzami, urodą i pięknem minionych lat.

Począwszy od 2014 roku, po 75 latach Willa Carlton i sąsiadujący Excelsior (Pod Berłami), ponownie są prowadzone przez jedną firmę. Historia zatoczyła koło. Mamy nadzieję, że czasy wspaniałej wspólnej przedwojennej prosperity obu obiektów powrócą ze zdwojoną siłą.